Forum dyskusyjne

Świat Komentarze do artykułów

5 kandydatów na prezydenta / autor: Fot. PAP/epa/Youtube/screenshot/BFMTV.com/screenshot/rtl.fr

Le Pen, Mélenchon z jednej oraz Macron, Fillon i Hamon z drugiej strony, czyli wybór między dżumą a „więcej tego samego”. Francuzom można tylko współczuć. [ANALIZA]

Data publikacji:

Francuzi tęsknią za prezydentem pokroju De Gaulla, a od pół biedy Mitteranda. Za jakościową zmianą. Żaden z kandydatów nie daje jednak na to nadziei.

Treść komentarza została usunięta.

misiek 188.146.79.*

Nie ważne kto wygra wybory we francji.Ten naród zawsze był sprzedajny i kochający kacapów

wawa 89.79.131.*

przy wielomilionowej społeczności muzułmańskiej we Francji żadna prawica nie ma szans, lewactwo im gwarantuje pełne swobody do szerzenia agresywnego islamu

lolas 89.229.87.*

Bo Fillon sympatyzuje z Putinem a Le Pen chce dobrych relacji z Rosją to pani Rybinska żle ocenia tych kandydatów.Czy wszyscy muszą mieć takie zdanie nt. Rosji co Polacy? czy Polska to pępek Europy?

fr 87.105.189.*

kmioty wPolityce chcą obrzydzić Le Pen tak jak Trumpa ale grubo się pomylą, wam do Le Pen bardzo daleko

Treść komentarza została usunięta.

lolas 89.229.87.*

do misiek.A Polacy to wd..włazy żydom i USA.Zapoznaj sie jak alianci bombardowali miasta francuskie w II WŚ gdzie nawet Niemcy nie dokonali tylu zniszczen.Każdy kraj ma swoja ocenę "sojuszników"

mahe 93.105.223.*

Pier *&^ olę ten portal i limit 200 znaków - nie można się trzema pełnymi zdaniami wypowiedzieć!

W jakim fatalnym położeniu jest Francja dobrze ilustruje to film dokumentalny "Made in France". Młody człowiek postanawia sprawdzić, czy jest w stanie ubrać się i wyposażyć niewielkie mieszkanie korzystając tylko z produktów wyprodukowanych we Francji. Po roku męki i poszukiwań prawie mu się to udaje ponosząc dość duże koszty, obraz stanu francuskiego przemysłu lekkiego jest przerażający. To równia pochyła dla całkowitego zubożenia społecznego. Prawdę mówiąc tego nie da się naprawić bez wyjścia z UE albo nowego traktatu reformatorskiego by ograniczyć wyprowadzanie z UE bazy przemysłowej i chronić rynek. I sadzę, że w podobnej sytuacji jest włoski, hiszpański czy portugalski przemysł lekki, a my jedziemy siłą rozpędu.

kkk 89.65.186.*

To już nieważne kto tam wygra wybory. Ten kraj jest na równi pochyłej. Pomaleńku, ale stacza się w objęcia muzułmanów. I chyba nie są już w stanie tego zatrzymać.

franek 89.229.87.*

Polska trzyma się kurczowo UE bo rządzący chcą jeszcze wydoić kasę z UE.Wiedzą że jak skonczy się UE wówczas miliony wróci do kraju i bezrobocie pyrdknie w górę.Aaa i europosłowie stracą kaskę.

Treść komentarza została usunięta.

K0ziJ#B Welcome Polska 205.211.141.*

https://www.youtube.com/watch?v=nv6sAYvVBGs

To coś podobnego jak w Polsce. Kandydatów pełne worki. Ale jak przychodzi kogoś wybrać to albo dżuma, albo cholera, albo jeszcze jakiś inny koklusz. :)

Lechu Walet 31.1.202.*

Taki wybór proszę Pani to my mamy od cwierć wieku... :(

Janek 31.1.202.*

Nie wiem czy inny koklusz jest gorszy od normalnego kulkuszu. Dżuma i cholera zazwyczaj wystarcza by nie przezyc.

ochyda dusz tych politykow maluje sie na ich ochydnych twarzach. Fuj. Nie pokazywac takiego paskudztwa przed weekendem!

rumcajs 89.229.87.*

Jedynie słusznym wyborem dla Francuzów jest wybór M.Le Pen.Co z tego że chce kontaktów gospodarczych z Rosją.Francja ma inne doświadczenia z tym krajem niż Polska.My za to włazimy żydkom wszędzie.

tom 89.228.250.*

Wybory w kalifacie francuskim i nieco później niemieckim będą miały też wpływ na nasz kraj.

Francja u progu wojny domowej. 178.36.126.*

Gdzie są chłopcy z tamtych lat?!

Redaktor Naczelna: Marzena Nykiel

Zespół: Łukasz Adamski, Wojciech Biedroń, Piotr Czartoryski-Sziler, Marcin Fijołek, Adam Kacprzak, Jacek Karnowski, Michał Karnowski, Tomasz Karpowicz, Kamil Kwiatek, Aleksander Majewski, Tomasz Plaskota, Agnieszka Ponikiewska, Aleksandra Rybińska, Anna Sarzyńska, Weronika Tomaszewska, Piotr Zaremba.

Autorzy: Piotr Cywiński, Krzysztof Feusette, Krystyna Grzybowska, Grzegorz Górny, Jerzy Jachowicz, Stanisław Janecki, Grzegorz Kostrzewa-Zorbas, Dorota Łosiewicz, Maja Narbutt, Maciej Pawlicki, Andrzej Potocki, Marek Pyza, Wiktor Świetlik, Marcin Wikło .

Używasz przestarzałej wersji przeglądarki Internet Explorer posiadającej ograniczoną funkcjonalność i luki bezpieczeństwa. Tracisz możliwość skorzystania z pełnych możliwości serwisu.

Zaktualizuj przeglądarkę lub skorzystaj z alternatywnej.