Forum dyskusyjne

Świat Komentarze do artykułów

autor: EPA

Waszczykowski po spotkaniu z Tillersonem: "Liczę, że nowa administracja spojrzy na sprawę Smoleńska świeżym okiem"

Data publikacji:

"W prawie godzinnej rozmowie dominowały tematy związane z bezpieczeństwem zbiorowym zarówno w najbliższym regionie Polski, jak i na świecie" - podkreślił minister Waszczykowski.

Art 173.63.75.*

Dziwne,że z Jaredem nie spotkał się.W sprawie Smoleńska prokuratorzy powinni zacząć od przesłuchania np taksówkarzy,limo wiozących pasażerów na lotnisko i dojść gdzie podział się ten hangar z Okęcia?

Ale kozak 109.247.123.*

Mimo zapewnień Tillersona... ...Waszczykowski wyraził nadzieję

Znaczy Tillerson się tłumaczył - Waszczykowski tłumaczeń nie przyjął... Następnym razem będzie pewnie grzmiał.

Prawy 83.6.20.*

Ani mi się waż poprzeć agresji na Iran do której prze ta administracja!

jh 107.182.226.*

DebiI Waszczykowski pojechał do USA coś perdolić o jakimś Smoleńsku. I to ma być minister? Tylko w rządzie Kaczyńskiego to możliwe.

"zdaniem szefa polskiej dyplomacji - aby pomóc w wymianie gospodarczej, „przydałoby się objąć Polskę” programem bezwizowym."

Przydałoby się? Tylko tyle? Efekty: Trump właśnie zaostrzył politykę wizową.

"Waszczykowski wyraził nadzieję, że obecny szef dyplomacji USA i nowa republikańska administracja prezydenta Donalda Trumpa „spojrzą na tę sprawę świeżym okiem”."

W języku dyplomatycznym oznacza to skamlenie na kolanach bez wiary w najmniejsze efekty.

"Mimo zapewnień Tillersona, że „wiele spraw związanych z katastrofą smoleńską zostało przekazanych stronie polskiej przez poprzednią administrację"

Skąd Waszczykowski mógł wiedzieć o takich detalach... Wpadł, ponarzekał, a nuż coś się uda? A jakie będą piękne artykuły w prasie wyklętej! Oto wielki Waszczu w samym USA!

Antek 188.123.205.*

A po spotkaniu nie było nawet wspólnej konferencji prasowej, co znaczy, że nikt poważnie już tego błazna nie traktuje..... a amerykanie oczywiście gdzieś mają jego wywody o wraku...

HBN 73.84.11.*

Brawo! Nareszcie mamy prawdziwych, szanowanych, aktywnych mezow stanu. Szkoda, ze wiekszosc naszych obywateli nie ma pojecia o jez dyplomacji

@HBN

"Brawo! Nareszcie mamy prawdziwych, szanowanych, aktywnych mezow stanu. "

Bardziej już szanować niż 1:27 nie można, stąd kompletny brak konkurencji. Waszczu mistrzem świata!

.. 178.42.44.*

Krytykujecie Waszczu.Ale to bije wyłącznie w administrację ameryk,jak instrumentalnie traktuje inne kraje,arogancja i nic więcej.A cóż powinien robić Waszczykowski?

Pozerstwo 109.247.123.*

A cóż powinien robić Waszczykowski?

Dyplomację w służbie Polski, a nie żebractwo o ochłapy dla PiS, które w Polsce przedstawia jako kozactwo.

@.. "A cóż powinien robić Waszczykowski?"

Nie skamleć o coś, czego dostać nie może, a tym bardzie o to, co JUŻ dostał.

Nie można się spodziewać po kamieniu, że będzie latał. Skoro po tylu kompromitacjach nadal jest szefem MSZ, to znaczy, że jest nieśmiertelny. Vide drugi gigant - Antoni.

I 178.42.44.*

Schetyna był ministrem spr. zgr. Z kim się spotykał i w jakiej sprawie ten wielki mąż stanu? Wy ujadacze otwórzcie szerzej oczy i na boki. Może zobaczycie,jak jesteście marni i nic nie znaczący.

@I "Schetyna był ministrem spr. zgr. Z kim się spotykał i w jakiej sprawie ten wielki mąż stanu? "

Ta mania porównywania wszystkiego do PO jest jednak nieuleczalna.

Owszem może i nie spotykał się z nikim ważnym (nie pamiętam), dokładnie tak, jak Waszczu, co z tego? Miała być jakaś zmiana na lepsze podobno?

Jedyna różnica, że nie obraził wegan i cyklistów, nie wygrażał ekologom i nie odniósł tak piorunującego zwycięstwa w Brukseli jak Waszczu - 1:27. Teraz ulżyło?

krystyna 83.21.236.*

A co z fotkami z satelity, naszego sojusznika, nadal w szufladach ?...

@krystyna

Fotki są od dawna w naszych rękach.

"Zdjęcia satelitarne ze Smoleńska z 10 kwietnia 2010 r. zostały przekazane polskim służbom przez NATO zaraz po katastrofie.

19 kwietnia 2010 r. do Służby Kontrwywiadu Wojskowego wpłynęły materiały pochodzące z rozpoznania satelitarnego, związane z katastrofą samolotu Tu-154M. (...) W dniu 30 kwietnia 2010 r. zostały przekazane Prokuraturze Wojskowej. Materiały oznaczono klauzulą tajne""

dziadek 89.78.53.*

A czy poprosił on Amerykanów o kopię rozmowy tel. braci Kaczyńskich z kwietnia roku pamiętnego, przez Jankesów prawdopodobnie nagranej.Być może wyjaśniła by ona dlaczego samolot zaczął się zniżać

Popek 87.141.66.*

Wszyscy wiedza, ze Tusk nie zrobi jednej decyzji, bez konsultacji tego z Merkel. Ale by byla draka, jak by sie okazalo, ze ona rowniez maczala w tym swoje lapy !

Barumba 195.167.145.*

Żałosne łaszenie się Waszcza i robienie Łaski Ammerykańcom w pozycji na kolanach w zamian za ???? Nic, kompletnie nic pisiorki w zamian. Klasyka pisiorskiego imposybilizmu

Chciałbym wiedzieć kto z Polski (PO?) zamówił operację Smoleńsk o czym wspomniał Jurgen Roth w swojej książce. Chciałbym wiedzieć kto uprzedził Schetynę aby zrezygnował z lotu do Smoleńska 10.04.2010. Chciałbym wiedzieć kto uprzedził Bogdana Klicha aby zrezygnował z lotu do Smoleńska 10.04.2010.

https://www.youtube.com/watch? 205.211.141.*

https://www.youtube.com/watch?v=kp6xdVSG05U

Redaktor Naczelna: Marzena Nykiel

Zespół: Łukasz Adamski, Wojciech Biedroń, Piotr Czartoryski-Sziler, Marcin Fijołek, Adam Kacprzak, Jacek Karnowski, Michał Karnowski, Tomasz Karpowicz, Kamil Kwiatek, Aleksander Majewski, Tomasz Plaskota, Agnieszka Ponikiewska, Aleksandra Rybińska, Anna Sarzyńska, Weronika Tomaszewska, Piotr Zaremba.

Autorzy: Piotr Cywiński, Krzysztof Feusette, Krystyna Grzybowska, Grzegorz Górny, Jerzy Jachowicz, Stanisław Janecki, Grzegorz Kostrzewa-Zorbas, Dorota Łosiewicz, Maja Narbutt, Maciej Pawlicki, Andrzej Potocki, Marek Pyza, Wiktor Świetlik, Marcin Wikło .

Używasz przestarzałej wersji przeglądarki Internet Explorer posiadającej ograniczoną funkcjonalność i luki bezpieczeństwa. Tracisz możliwość skorzystania z pełnych możliwości serwisu.

Zaktualizuj przeglądarkę lub skorzystaj z alternatywnej.