Forum dyskusyjne

Polityka Komentarze do artykułów

PAP

Kaczyński: władza musi wrócić do ludzi uczciwych. "Kto dzieli prawicę, podnosi rękę na Polskę"

Data publikacji:

"Tylko ktoś, kto jest - proszę wybaczyć - półgłówkiem, może tego nie rozumieć; u nas niestety tych półgłówków jest wielu".

wybraniec 89.74.82.*
Nie obraził ich zbytnio, myślą naprawdę połówką główki!! Dość, że mała ta główka, to jeszcze tylko połówka!!!
POLAK PRAWDZIWY 87.206.88.*
Najlepszy PANACEUM na obecne choroby polskie i uczulenia wszelakie, jest zasada: NIE PRZEJMUJ SIĘ STANOWISKAMI "FAŁSZYWYCH POLAKÓW" ORAZ ICH WIDZENIEM ŚWIATA... R Ó B K O N S E K W E N T N I E S W O J E ... ! = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
RYSZARD Z SOSNOWCA 87.206.88.*
Pamiętam "prześmiewczą" wypowiedź jakiegoś "Polityka" z PO, któremu bardzo przeszkadzał fakt opierania się spodni Jarosława Kaczyńskiego na butach. Faktem jest, że Prezes Prawa i Sprawiedliwości nigdy nie zabiegał o przywdziewanie spodni najlepszych, światowych marek. Faktem jest również, że Politycy z Platformy Obywatelskiej starają się zawsze wskakiwać w spodnie i buty, ze wszech miar najlepsze..! Polityk PO musi jednak późnym wieczorem z portek wyskakiwać i światu ukazuje się najzwyklejsza DUPA !
KOLEGA Z OSIEDLA 87.206.88.*
Na swoim osiedlu mam kolegę, do którego jestem bardzo często zapraszany. Kolega ten lubi prowadzić szerokie rozmowy na różne tematy(głównie politycz- ne) i ma przy tym niesamowite poczucie humoru. Bardzo często zaśmiewamy się do rozpuku, co spotyka się z równie częstym zapytaniem jego małżonki, co nas tak bardzo śmieszy ? Może nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że ta ładna i gospodarna niewiasta, uczestniczy przeważnie w naszych rozmowach, często dowcipem "przetykanych". Niejednokrotnie zastanawiałem się, czy ludzie, których śmieszą lub smucą różne rzeczy, mogą być ze sobą "do końca" szczęśliwi..?
POLSKI ŻOŁNIERZ REZERWOWY 87.206.88.*
Wobec ujawnianych coraz częściej WIELOMILIARDOWYCH przekrętach, nadużyciach i i korupcjach w obrębie POLSKIEGO RESORTU OBRONY, ciśnie się do głów polskich bardzo wiele pytań i wątpliwości w tej sferze "działalności gospodarczej". Uporczywe, wieloletnie utrzymywanie polskich baz w najdalszych stronach świata, Polacy zaczynają coraz częściej postrzegać, jako podstawowe ułatwie-nia w zakresie prowadzonych "WOJSKOWYCH DZIAŁAŃ GOSPODARCZYCH". Pomijając bezmyślną utratę przez PAŃSTWO POLSKIE miliardów złotych, nie bez znaczenia jest również utrata życia przez BOGU DUCHA WINNYCH, polskich CHŁOP-CÓW DO BICIA !
Ciekawski 87.206.88.*
Niejeden dociekliwy Polak zastanawia się, jakie drogi przemierza Ewa Kopacz po swoje kolejne "zaszczyty" i "laury". Normalna szczerość,nie podszywana żadnymi kurtuazjami, każe stwierdzić, że nadmierną urodą , ani mądrością pani marszałek nie szokuje. Co zatem na tej dziwnej drodze ruchami.. kieruje ? Podejrzewam, że na to pytanie nikt szczerze odpowiedzieć nie może !
człek posłuszny, ale myślący 87.206.88.*
Sprawa wykonywania pewnej grupy rozkazów (nawet wojskowych), też bywa czasami dyskusyjna i mocno problematyczna. Jeden z członków mojej rodziny, odmówił wykonania rozkazu złożenia broni w czasie II Wojny Światowej, za co został zdegradowany i ukarany boleśnie. Człowiek, który był autorem tego rozkazu, złożył wszystko, co do walki służyć mogło i jakiś czas później przemieścił się z zalanych krwią ziem polskich, na dalekie ziemie obce. W POLSKIM INTERESIE należy sumiennie dbać o to, aby osoby władne do wydawania rozkazów, były w grupie POLAKÓW PRAWDZIWYCH !
Jakkolwiek 13 dzień stycznia bieżącego roku przypada dopiero jutro (osławiony piątek), to jednak już dzisiaj, zdążyłem doświadczyć wielu chwil "wyjątkowo radosnych" i silnie wkurzających. Rano zgłosiłem się do sosnowieckiego OŚRODKA ZDROWIA PRZY UL. WAWEL do okresowego pobrania krwi (wyjątkowo słodka cuk- rzyca). W ośrodku tym miałem kłopoty z odebraniem w szatni odzienia wierzchniego, ponieważ "wcięło" mi gdzieś ubraniowy numerek. Odnalazłem go dopiero po minutach kilkunastu na dnie marynarki, daleko poza kieszeniową poszewką. Fakt ten szybko bym sobie wytłumaczył, ponieważ większość Polaków ma dzisiaj rozszczelnione kieszenie przez naszych MOŻNOWŁADCÓW. Ponieważ jednak chciałem poczynić zakupy, płatne kartą kredytową, w niedalekim LIDLU, musiałem przeżyć wyjątkowe zdenerwowanie, przechodząc koło prywatnego gabinetu, "uwielbianego" przeze mnie chirurga szczękowego. Ciekawy jestem bardzo, czyn nadal wykonuje on tak ochoczo "usługi" pod nielegalnymi narkozami w 800 % wymiarze (bez świadomości i zgody) "uszczęśliwianego" pacjenta... Pomijam opisywanie wyrachowanych metod rozliczeń finansowych z "uszczęśliwianymi" pacjentami, którzy ze łzami w oczach wracają do domu bez przydatnych i często zdrowych zębów (oczywiście nie wydanych im do ręki z wiadomych powodów). Jeżeli otrzymam zgodę na wystąpienie w mediach, od ustalonych już "szczęśliwych" pacjentów tego "bezwzględnego wyciągacza pieniędzy", którzy podzielili mój los, oraz doprowadzę do właściwego stanu technicznego jedno ze swoich nagrań..., to cały kraj pozna tego UZDROWICIELA w programie telewizyjnym red. Elżbiety Jaworowicz pn. SPRAWA DLA REPORTERA. ...póki co, zachęcam wszystkich ludzi z Sosnowca, aby nie zawierzali reklamom, zachęcającym do skorzystania z "profesjo- nalnych" usług lekarskich, umieszczonych licznie przed PRYWATNYMI GABINETAMI LEKARSKIMI (związanymi umowami z NARODOWYM FUNDUSZEM ZDROWIA) i zasięgali szczegółowych opinii od ich wcześniejszych "pacjentów" ! ps. ...na temat nieetycznych usług "lekarskich" tego "nosiciela białego odzienia", pisałem już wcześniej....
Rzeczypospolita nie chce Marszałka, zajmującego się do niedawna z "Urzędu..." POLSKĄ SŁUŻBA ZDROWIA, który(a) hołduje zasadzie: W R A Z I E D R A K I, T O J A W K R Z A K I ! Pani EWA KOPACZ miała przecież wystarczająco dużo czasu, aby nasiedzieć się w w krzakach, podczas młodości swojej... W dzisiejszej, chorej rzeczywistości, MARSZAŁKOWI.. , jakoś tak niepolitycznie jest w KRZAKACH ciągle siedzieć !
MARSZAŁEK KORONNY 87.206.88.*
Pani Ewa Kopacz nie może być również MARSZAŁKIEM POLOWYM. Podstawową jej "mądrością", wyniesioną z dawnych czasów,jest zapewne ta, że LEPIEJ ZA BYLE JAKIM KRZAKIEM, NIŻ W SZCZERYM POLU.
MIEJSKI GŁUPEK 87.206.88.*
Bardzo głupie w Polsce pojawiają się "mądrości"...! Niepojęte jest jednak to, że coraz częściej goszczone są one na najwyższych miejscach POLSKIEGO PARLAMENTU !
Adam 87.206.88.*
Jakby nie patrzeć, ...Ewa Kopacz, jakoś marnie zza krzaka wygląda ! Jej imię wskazuje na to, że więcej rajskich jabłuszek do stóp by jej padało, gdyby pod zwykłą jabłoneczką siadła ..!
zaniepokojony 87.206.88.*
Pani marszałek Polskiego Sejmu, zachowuje się jakoś niezrozumiałe ! ...głosowała dzisiaj przeciwko swoim "idealnym" wymysłom ? Coś mi to pachnie Lechem Wałęsą: JEST ZA, A NAWET PRZECIW.. ps. Nie ma w tym logiki, ani humoru żadnego ! Może pani doktor z kolegami "po fachu" pogadać powinna ?
WOJSKI 87.206.88.*
Pani Ewa Kopacz, nie stara się rozmawiać z Bartoszem Arłukowiczem, jak lekarz z lekarzem, lecz wiecznie "darowuje" mu jakieś niespodzianki głęboko skrywane i NIEDŹWIEDZIE PRZYSŁUGI świeżo wymyślane. Jej dziwaczny wyraz twarzy, zdaje się przy tym mówić: GŁUPI NIEDŹWIEDZIU, GDYBYŚ W MATECZNIKU SIEDZIAŁ, NIGDY BY SIĘ O TOBIE ......
Kierowca zwykły 87.206.88.*
DZIWNY JEST TEN ŚWIAT..., zwłaszcza POLITYCZNY ! W europejskim i polskim świecie politycznym, istnieje jaki dziwny, niezrozu- miały KOMPLEKS NIEDOMYTYCH RĄK, pomimo, że ciągle każda ręka jakąś rękę myje! Jerzy Buzek, który opuścił ostatnio ważne stanowisko unijne, po powrocie do polskiej "nijakości", zaczyna krętymi drogami kierować w stronę "lepszego świata" Donalda Tuska. Niedawno jeszcze, próbował "wypucować" dokładnie ręce swojego kumpla z samo- chodowego fotela.., "sympatycznego" Marianka.., by te mogły ciągle na kie-rownicy jakiejś eleganckiej limuzyny spoczywać. Dziwić może jedynie fakt, że Jerzy Buzek dojrzał następnego kierowcę rajdo- wego w osobie Donalda Tuska !
RYSZARD Z SONOWCA 87.206.88.*
W tym DZIWNYM ŚWIECIE, najdziwniejsza jest jednak "POLITYKA POKOJOWA" Stanów Zjednoczonych Ameryki. Wszystko wskazuje na to, że można ją nadal kojarzyć jedynie z "POKOJAMI" lub innym pomieszczeniami, w których wymyślane są coraz nowocześniejsze strategie wojenne w zakresie rozszerzania i ugruntowywania, jedynie możliwej i dozwolonej, "DEMOKRACJI" światowej. Strategie te, mające dotychczas wymiar konfliktów zbrojnych lub wojen lokalnych o charakterze konwencjonalnym, mogą niedługo przysporzyć światu "...SZCZĘŚĆ", jakie w czasie ostatniej WOJNY ŚWIATOWEJ doznały miasta japońskie. Czy ludzie z PENTAGONU i tego typu organizacji, z NIEOMYLNĄ AMERYKĄ powiązanych, muszą ciągle "PĘTAĆ" się, lub GONIĆ" po świecie w ramach "POKOJOWYCH NADZORÓW..." ?
RYSZARD ZDROWOWIDZĄCY 87.206.88.*
Nasza ukochana RZECZYPOSPOLITA, "gości" w swoich różnych zakątkach, często bardzo ważnych, "interesujących" przybyszów z obcych Ojczyzn... Dzisiaj popatrzmy NORMALNYM OKIEM na człowieka, chwalącego się dobrze znanym, nazwiskiem polskim. Chodzi w tym przypadku o pana Radosława Sikorskiego. Rzadko kto dorównuje mu w osobliwym widzeniu polskiej rzeczywistości, również jej BUDOWLI "HISTORYCZNYCH". Ostatnio pan minister nakłania wszystkich Polaków do spojrzenia na Pałac Kultury w Warszawie "RADKA OKIEM"..! W miejscu Pałacu... widzieć należy mianowicie OCZKA WODNE ZE ZŁOTYMI RYBKAMI, KRZACZKI MINISTERIALNE itp. wspaniałości! Zgodnie z myśleniem pana RADKA.. należy wysadzić w powietrze felerne relikty dawnych czasów, przeszkadzające w należytym oglądzie PRZYSZŁOŚCI ŚWIETLANEJ...! Oceniając "zacofany świat" zezowatym RADKA OKIEM, należałoby wysadzić w powietrze np. bardzo felerną, KRZYWĄ WIEŻE W PIZIE, którą jakiś niesprawiedliwy WARIAT nazwał CUDEM ŚWIATA...! Pan Radosław Sikorski musi wreszcie popatrzeć na rzeczywistość każdego rodzaju OKIEM ZDROWYM I NORMALNYM. W przeciwnym przypadku zawsze będzie opowiadał Polakom banialuki różne i rzeczy niestworzone..!
Pomimo, że Radosław Sikorski szlifował podobno swój umysł w NAJLEPSZYCH UCZELNIACH ZACHODNICH, a ja tylko w POLSKICH, ośmielę się coś mu doradzić..: .. pomysł wysadzenia w powietrze RELIKTOWEGO PAŁACU KULTURY w Warszawie jest nie do przyjęcia, ponieważ wraz z nim wyleciałoby w powietrze bardzo wiele okolicznych budowli. Wiele budowli warszawskich, dalej porozmieszczanych, doznało-by naruszenia swoich elementów nośnych i konstrukcyjnych. Może "wspaniały myśliciel i pomysłodawca" nie uwzględnił tych aspektów w swoich rozważaniach filozoficznych, ale mogę go zapewnić, że takie niebezpieczeństwa jego "POMYSŁ.." kryje ! Pozostając jednak w świecie iluzji i pomysłów głupich, poddaję pod głębokie przemyślenia pana ministra pomysł taki : W porozumieniu z przyjaciółmi amerykańskimi, należałoby wykorzystać rakietowy kształt obiektu i wyekspediować go w najdalsze zakątki wszechświata, instalując oczywiście pod jego fundamentami odpowiednie silniki autorstwa NASA.. PS. Ziemskie społeczności mogłyby w większości zaakceptować takie rozwiązanie ! Nie wiadomo jednak, jak zareagowałyby społeczności pozaziemskie, nie wyłączając WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH...!
Dawny obieżyświat 87.206.88.*
W świecie techniki rzadko pojawiają się problemy, których nie można obecnie rozwiązać. W świecie cywilizacyjnych dobrodziejstw, nie ma również urządzeń i sytuacji, gwarantujących całkowite bezpieczeństwa. Dowodem tego, może być dzisiejsze "SPOTKANIE ZE SKAŁAMI" wycieczkowca Costa Concordia, który gościł na swoich pokła- dach ponad 4200 turystów. Dzięki Bogu, spotkanie to miało miejsce w pobliżu zamieszkałej wyspy. ...niemniej, do tej pory stwierdzono zaginięcie kilkudziesięciu osób. Nie jest to wprawdzie katastrofa, porównywalna z katastrofą Titanica, ale co by było, gdyby nie było w pobliżu żadnej pomocy ? TRUDNO SOBIE NAWET WYOBRAZIĆ..!
BIEDNY EMERYT 87.206.88.*
W gronie moich dalszych znajomych ŻYJE (NA CAŁEGO) starsze małżeństwo, które od kilkudziesięciu lat spędza wczasy, wyłącznie poza granicami Rzeczypospolitej. Każda ziemia obca, posiada dla nich wartości i cechy ZIEMI OBIECANEJ. Raz z wielkim niesmakiem i ironią zmierzyli mnie wzrokiem, gdy zapytałem ich, dlaczego nigdy nie spędzili wczasów w POLSKICH TATRACH, nad POLSKIM WYBRZEŻEM, czy w rejonie POJEZIERZA MAZURSKIEGO. W czasie słynnego TSUNAMI spędzali wczasy na herbacianej wyspie o znanej nazwie Sri Lanka. Groźba utraty życia nie potrafiła zmienić ich poglądów "wypoczynkowo - wczasowych". Ich argumentem "ZA.." jest stwierdzenie, że skoro do tej pory żyją, to znaczy że żyć będą...! Na "..TAMTYM ŚWIECIE" też podobno ludzie żyją, tylko nikt do tej pory nie sprawdził, czy na pewno...! Może oni uparli się, aby dokonać tego typu sprawdzenia..! NO CÓŻ ! NIE TYLKO MĄDRZY, PRACOWICI I PRZEDSIĘBIORCZY LUDZIE......DYSPONUJĄ DUŻYMI PIENIĘDZMI !

Redaktor Naczelna: Marzena Nykiel

Zespół: Łukasz Adamski, Wojciech Biedroń, Piotr Czartoryski-Sziler, Marcin Fijołek, Adam Kacprzak, Jacek Karnowski, Michał Karnowski, Tomasz Karpowicz, Kamil Kwiatek, Aleksander Majewski, Tomasz Plaskota, Agnieszka Ponikiewska, Aleksandra Rybińska, Anna Sarzyńska, Weronika Tomaszewska, Piotr Zaremba.

Autorzy: Piotr Cywiński, Krzysztof Feusette, Krystyna Grzybowska, Grzegorz Górny, Jerzy Jachowicz, Stanisław Janecki, Grzegorz Kostrzewa-Zorbas, Dorota Łosiewicz, Maja Narbutt, Maciej Pawlicki, Andrzej Potocki, Marek Pyza, Wiktor Świetlik, Marcin Wikło .

Używasz przestarzałej wersji przeglądarki Internet Explorer posiadającej ograniczoną funkcjonalność i luki bezpieczeństwa. Tracisz możliwość skorzystania z pełnych możliwości serwisu.

Zaktualizuj przeglądarkę lub skorzystaj z alternatywnej.