Nikt od 10 lat, czyli polityka, jak wojna. "Środowisko PJN idzie do wyborów pod własnym szyldem czy to się komuś podoba, czy nie"

opublikowano: 20 maja 2011 roku, 13:37 | ostatnia zmiana: 3 sierpnia 2011 roku, 16:33

Od dziesięciu lat nie udało się nikomu wprowadzić do Sejmu nowego podmiotu. Po raz ostatni sztuka ta udała się w 2001 roku Platformie, PiS, LPR i Samoobronie. A potem system się zamknął (jeśli nie liczyć efemerycznej inicjatywy o nazwie LiD). Co więcej, do parlamentu nie tylko nikt nie wchodził, ale dwie partie zdążyły nawet z niego zniknąć. Dzieje się tak z wielu powodów, z których finansowanie partii politycznych i relatywna (jak na warunki polskie) stabilizacja zachowań społecznych są chyba najważniejszymi z nich.

Dlatego pomysł wprowadzenia do Sejmu nowego podmiotu o nazwie PJN od początku, dla wszystkich, którzy choć trochę znają się na polityce, musiał wydawać się trudny w realizacji. Jak ktoś chciał łatwego życia, u nóg sułtana, w pozycji pełzająco – klęczącej, to nie powinien był iść z nami. Już zresztą widać, że niektórzy zatęsknili na urokami i łaską dworu i starają się jak najszybciej zostać eunuchami na dworze jakiegoś pana. My wolimi swój obóz, choć mniejszy, to jednak nie trzeba robić tego, czego wymagają chanowie z PO, PiS i SLD.

Środowisko PJN idzie do wyborów pod własnym szyldem czy to się komuś podoba, czy nie. Cieniasy odpuszczają, słabeuszom mięknie rura, zdrajcy dezerterują, leniwce wożą się na czyichś plecach, ale prawdziwi twardziele nie poddają się. To chyba właśnie fascynuje mnie w polityce – próba charakterów, odsiewanie plew od ziarna, odróżnianie chłopców od mężczyzn, dziewczynek od kobiet. Polityka, jak wojna, wyostrza rysy – można łatwo się ześwinić, i równie prosto zostać bohaterem. Wszystko zależy od tego, czy zasługujemy na noszenie spodni, czy też jednak należałoby wdziać na siebie spodenki i lizaka do rąsi.  W piłce nożnej gra się do 90. minuty, w polityce – do ostatniego dnia kampanii wyborczej.

 

Zainteresował Cię artykuł?

tagi: PJN Sejm wybory parlamentarne

Komentarzy: 58

Odpowiedz Zgłoś nadużycie

to będzie dobra robota pod warunkiem że osiągniecie wynik 4,9999999999 i tym sposobem wyssiecie z PO sporą ilość POżytecznych idiotów ... POwodzenia i brać się ostro do tego zbożnego dzieła ....

Zgłoś nadużycie

 kochana szczurza mordko ! w tej twojej szczurzej sPOntaniczności jesteś piękna ...trzym ino tak dalej a POważna naddgroda cie nie ominie; jeśli sie zorientujesz gdzie jesteś, np w czas wakacji, to wal doPO /nie d..ą!/ a tam już znajdą coś dla ciebie z parytetu ...specjalnie charakteryzować sie szczurek nie musi bo któż tam mu byndzie do dziurki zaglądał ....

Odpowiedz Zgłoś nadużycie

Migalski, Pan juz mi pokazal kim Pan jest i dla kogo Pan pracuje. WYNOCHA!

Odpowiedz Zgłoś nadużycie

nie czytam ! bojkotuję !ale chyba kazała mu dać głos szefowa !!!??

Odpowiedz Zgłoś nadużycie

Trol Migalski nadaje, uciekać z sieci!

Odpowiedz Zgłoś nadużycie

no i dowalcie pisowi zeby zobaczyli gdzie ich miejsce

Zgłoś nadużycie

fryc miales na mysli auschwitz

Zgłoś nadużycie

@Fryc, jestes niepoprawnym optymista. Oni chca sie przykleic do PO ale czekaja na TEN moment.Tak zrobili w zeszlym roku.To sa kombinatorzy i niewiarygodni pseudo politycy.

Zgłoś nadużycie

dobrze fryc

Odpowiedz Zgłoś nadużycie

Mój komentarz: szkoda komentarzy dla cieniasów.

Odpowiedz Zgłoś nadużycie

Migalski kiedy przestaniesz okradac Polskiego Podatnika? PJN=Podlosc Jest Najwazniejsza PJN= Pozwolcie Jeszcze Nakrasc PJN=Podlosc Jest Najwazniejsza PJN= Pozwolcie Jeszcze Nakrasc PJN=Podlosc Jest Najwazniejsza PJN= Pozwolcie Jeszcze Nakrasc PJN=Podlosc Jest Najwazniejsza PJN= Pozwolcie Jeszcze Nakrasc

Odpowiedz Zgłoś nadużycie

Pan Migalski kiedyś odpowiadał na swoim blogu na niektóre komentarze, ale to było dawno. Teraz pewnie nawet ich nie czyta, bo z góry wie, co będzie napisane.

Odpowiedz Zgłoś nadużycie

Ileż w tym pan pisze czystej wody faryzeizmu... Pijonki zostaną na zawsze , w opinii wielu z nas, jako typowe ugrupowanie "pełzająco-klęczące". To czego dzisiaj pan nie dostrzega "objawi" się b. wyraźnie juz wkrótce. A tak, pana buńczuczny apel [twardziele, ha, ha...] da się opisać wg hasła : Mysz, która ryknęła...

Odpowiedz Zgłoś nadużycie

W zbliżających się wyborach parlamentarnych poprę PJN. To partia środka na ogromnej przestrzeni między staczającą się w trującą mieszankę liberalizmu i postkomunizmu Platformą a oderwanym od rzeczywistości PISem z demonstrującym bezskutecznie na Krakowskim Przedmieściu Prezesem. Ostatnie chamskie ataki na PJN zamieszały ludziom w głowie. Ale nie damy się. Stop dla Tuska! Stop dla Kaczyńskiego. PJN naprzód! Polska Jest Najważniejsza.

Zgłoś nadużycie

W PJN jest wielu nowych umiarkowanych ludzi. Warto tu być dla Polski. Wszystkich zainteresowanych z Bydgoszczy i powiatu zapraszam do naszego biura przy ul. Długiej 9.

Zgłoś nadużycie

reklamuj się na onecie.pl, zdrajco.

Zgłoś nadużycie

ooo!!odPOwiedział sam migalski !!1

Zgłoś nadużycie

Głupi, czy co? Sam ze sobą gada, jak stara Saballina. Ale ona miała schizy...

Zgłoś nadużycie

PJN to partia zdrajców i karierowiczów. Będą wierni danej idei... dopóki będzie im się to opłacać. Polityczne prostytutki.

Odpowiedz Zgłoś nadużycie

Powinien lizać Donaldowi dupę co najmniej trzy razy dziennie, choćby za to, że wolno mu pisać takie pierdoły na blogowisku!

Odpowiedz Zgłoś nadużycie

"Czy to sie komus podoba, czy nie" - mi sie podoba, dostaniecie po dupie az milo! Wasz widok dzien po wyborach bedzie doprawdy uroczy.

Odpowiedz Zgłoś nadużycie

Cytat: "Cieniasy odpuszczają, słabeuszom mięknie rura, zdrajcy dezerterują, leniwce wożą się na czyichś plecach, ale prawdziwi twardziele nie poddają się." Szacunek dla pana Migalskiego za samosąd.

Zgłoś nadużycie

CHORE!!

Odpowiedz Zgłoś nadużycie

spadaj na drzewo

Odpowiedz Zgłoś nadużycie

Panie Migalski. Co to za kategoria: podoba się, czy nie podoba (tj. ten wasz ?- ukradziony szyld , pod którym to idziecie do wyborów). Otóż wiedz Pan, że większości wyborcom to "zwisa". Jedna kanapa więcej z paroma durniami zasiadającymi na niej i strojącymi ważne miny naprawdę nikogo nie obchodzi. I właściwie powinno się Pana wypociny ignorować, bo nie mają żadnego znaczenia

Odpowiedz Zgłoś nadużycie

http://i2.pinger.pl/pgr200/9711d7530013cde74d736d52/1944b1570013cde74d6649d2.jpg

Odpowiedz Zgłoś nadużycie

Nikt tak się nie ześwinił jak pan i cała reszta z PJN. Do diabła z wami.

Odpowiedz Zgłoś nadużycie

Wyobraźcie sobie: Nie czytam Migacza. I nie wchodzą na Nowy Ekran. To tyle, co na razie mogę zrobić dla swojej higieny psychicznej.

Odpowiedz Zgłoś nadużycie

B O J K O T !

Odpowiedz Zgłoś nadużycie

Wzorwm Platformy Oszukanczej, PJN wynajmuja szczekaczy i inne platne kanali do pisania komentarzy pod cudzymi pseudonimami, o tym jakia "wspaniala" partia jest PJN. Chamska propaganda szyta grubymi nicmi !!! PJN = Platne Jelopy Niewpelnisprawne (umyslowo)! Precz ze zdrajcami!!!

Odpowiedz Zgłoś nadużycie

Migalski, oddaj mandat!

Zgłoś nadużycie

BOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOjkot!!!!

Odpowiedz Zgłoś nadużycie

BBBBBBBBBBBBBBBOJJJJJJJJJJJJJKKKKKKOTTTTTT

Odpowiedz Zgłoś nadużycie

Nie czytam, bojkotuję.

Odpowiedz Zgłoś nadużycie

Bojkot, opowiadacza bajek!

Odpowiedz Zgłoś nadużycie

Ty Migal bądz konsekwentny-albo ci mięknie rura,albo jestes twardziel-ty nikim juz nie jesteś-nawet miękką rurą.

Odpowiedz Zgłoś nadużycie

Zulu Gula-pierdu,pierdu-to tyle -miękka ruro.

Odpowiedz Zgłoś nadużycie

PO długiej przerwie POjawił się POnownie euroPOseł o twarzy debila. Witamy, witamy.

Odpowiedz Zgłoś nadużycie

Gnój

Odpowiedz Zgłoś nadużycie

bla bla bla bla bla bla bla bla.......... whatever.

Odpowiedz Zgłoś nadużycie

Panie Marku. By skompromitować komentujących proponuję Panu zmienić tematykę postów na propozycję zmian i reform w państwie. Niech popisze się Pan własną wiedzą. No właśnie..popisze, a nie PO-PiSze. Proponuję tematykę gospodarczą oraz instytucje państwowe jako przedmiot rozpatrywany. Do tego polecam paru autorów z gazety "Najwyższy CZAS!" jako inspirację. Coś konkretnego od Pana! Na to czekamy. Nie ogłoszenia, suche postulaty! Wiedza :) Co PJN ma do zaoferowania? Gospodarkę społeczno-rynkową :( czy wolnorynkową? :)

Odpowiedz Zgłoś nadużycie

bojkot

Odpowiedz Zgłoś nadużycie

Mamy przecież własne zdanie, co nie panie Tusk?

Odpowiedz Zgłoś nadużycie

Te PJNneki są natrętne jak muchy, ale przypominam, że jesienią muchy zdychają co do jednej. . MUCHY ZDYCHAJĄ JESIENIĄ!!!

Odpowiedz Zgłoś nadużycie

Serdeczne życzenia wyborcze: poparcia poniżej progu.

Odpowiedz Zgłoś nadużycie

Migalski,ty popatrz na pozycje swojej Kluskowej,na poczatku kroczyla do palikota i millera,a teraz przez krocze kroczyc bedzie z nadzieja,ze ktos na nia poleci.

Odpowiedz Zgłoś nadużycie

MIG304EUR żalosny dureń, gorszy od palikota. ten chociaż zdał manadt.

Odpowiedz Zgłoś nadużycie

Ten pajac może już pisać tylko wpolityce.

Odpowiedz Zgłoś nadużycie

Gdzie to pjn idzie i po co?

Odpowiedz Zgłoś nadużycie

No chyba nie pod ukradzionym szyldem "polska Jest Najważniejsza, przecież jest wyrok w tej sprawie. Pic Jak Nic - to adekwatna nazwa dla tych zdrajców.

Odpowiedz Zgłoś nadużycie

JESTES TYLKO POLITYCZNYM TRUPEM, takjak ta twoja PJN

Odpowiedz Zgłoś nadużycie

Jak ten Iwanek z nim tyle czasu wytrzymał!

Odpowiedz Zgłoś nadużycie

Doprawdy są tu zatrudnione jakieś bojówki PiS i sprowadzają komentarze na poziom kloaki. Czy nikt nie może merytorycznie? Pokazałem, że można w poprzednim komentarzu. Lenistwo umysłowe!

Odpowiedz Zgłoś nadużycie

Diagnoza. Nowy Ekran --Montuje nastepna partie ,Partie Obywatelska-bis" . Kierow2nictwo i finansowanie portalu "Nowy Ekran" bardzo podejrzne!!. Nowy Ekran i PJN rozbijacze prawicy. Od kogo biora pieniadze?

Odpowiedz Zgłoś nadużycie

Zgadza sie.Portal"Nowy Ekran" to Platforma Obywatelska-bis , podobnie jak PJN.

Odpowiedz Zgłoś nadużycie

JAK DŁUGO JESZCZE NIE POJMIECIE ŻE POWINNIŚCIE ZE WSTYDU ZNIKNĄĆ -ZDRAJCY?

Odpowiedz Zgłoś nadużycie

PJN powinien na swoje listy wziąć marcinkiewicza z isabel. Byłoby weselej. W ogole isabel powinna zastąpić klusik! To też specjalistka od rodziny!

Odpowiedz Zgłoś nadużycie

Panie migalski - ostatnia okazja odczepić się od PiS-u. Niech Pan startuje jesią w wyborach do sejmu. Pod własnym szyldem! Na pewno wtedy będziecie wszycy poslami, Połączycie sie z wasza liderka kluzik i zmienicie Polskę! Co tam Polskę, - cały świat! Powodzenia!

Najnowsze