Wrobić księdza w pedofilię. Wstrząsająca historia i zaskakujące wyniki dziennikarskiego śledztwa w najnowszym numerze tygodnika "wSieci"!

Fot. wSieci
Fot. wSieci

Już w poniedziałek, 13 stycznia br. pojawi się w sprzedaży nowe wydanie odważnego tygodnika młodej Polski, a w nim między innymi: wrobić księdza, czyli analiza wstrząsającej historii dotyczącej oskarżeń o molestowanie nastolatki, kulisy produkcji filmu „Smoleńsk”, a także refleksja nad tym, jak polska prawica wygrywa walkę o pamięć i patriotyzm. W numerze także igrzyska za wszelką cenę oraz dodatek specjalny „Gender kontra rodzina”.

Wszystko wskazuje na to, że przypadek najczęściej przywoływany w mediach, jako dowód szalejącej w Kościele pedofilii, był sfingowany

ujawnia w najnowszym wydaniu „wSieci” Marzena Nykiel.

Publicystka w swoim dziennikarskim śledztwie przybliża wstrząsającą historię dotyczącą oskarżeń o molestowanie nastolatki. Zaznacza:

Cała sprawa wygląda jak scenariusz dobrego sensacyjnego kina. Nastolatka oskarża księdza o upicie i molestowanie. Nie ma świadków, nie ma dowodów, są poszlaki.

Ksiądz nie daje jednak za wygraną. Przedstawia dowody, które świadczą o jego niewinności. Co robi z nimi prokuratura?

CZYTAJ WIĘCEJ: UJAWNIAMY "taśmy niewinności" księdza skazanego za pedofilię. Dlaczego prokuratura powierzyła sprawę byłemu esbekowi? Kto zgubił dowody i dlaczego umorzono śledztwo?

 

Reżyser Antoni Krauze w rozmowie z braćmi Karnowskimi opowiada o kulisach produkcji powstającego filmu „Smoleńsk”.

Film „Smoleńsk”, podobnie jak „Człowiek z marmuru”, pozwoli odpowiedzieć na pytanie, dlaczego są tematy, o których nie można mówić, nie można robić filmów. To ma być powrót do źródeł. (...) Widzę to optymistycznie. To, co czasami na­zywamy klimatem społecznym, atmosferą wokół przedsięwzięcia, zmienia się w dobrą stronę. Coś dociera do Polaków, przedziera się przez tę oficjalną, w mojej ocenie nie­prawdziwą, narrację

– mówi reżyser.

 

Ci, którzy chcieli polski patriotyzm wykorzenić pod pozorem jego „unowocześniania”, „walki z nacjonalizmem” nie potrafi zrozumieć polskiej mentalności, dlatego proponowali Polakom coś, co nie mogło zostać zaakceptowane

– pisze Piotr Skwieciński w materiale „Wygrywamy bitwę o pamięć”.

Z kolei Piotr Zaremba pisze o kolejnych sprzeciwach inteligenckich elit wobec prowadzonej przez rząd polityki:

Dwa razy inteligenckie elity wyraziły głęboki sprzeciw wobec rządowej polityki. W służbie zdrowia i edukacji. Czy jednak znów nie skończy się na słowach?

- pyta publicysta i stara się odpowiedzieć na to pytanie.

Marcin Wikło pochyla się nad postacią Rafała Ziemkiewicza:

Już nie tylko publicysta, ale jeszcze nie polityk. Najpierw pojawia się na marszu ONR i konwencji Ruchu Narodowego, potem gości u Jarosława Gowina. Z jednej strony mówi o układzie i salonie, z drugiej atakuje PiS. W co gra ceniony i lubiany dziennikarz oraz pisarz Rafał A. Ziemkiewicz?

- pisze w swoim artykule.

Marek Pyza analizuje, jaki wpływ na media publiczne mają Hanna i Tomasz Lisowie, a Justyna Błażejowska krok po kroku ocenia problem podejrzeń współpracy z SB, które padły na Chrisa Cieszewskiego. W numerze również ocena poczynań Biura Ochrony Rządu, a także esej Tomasza Łysiaka.

Grzegorz Kostrzewa-Zorbas zastanawia się nad politykami, którzy będą reprezentować na forum Parlamentu Europejskiego:

Wyborco, zastanów się, komu powierzysz bilion euro, a nawet dużo więcej

- apeluje publicysta.

Z kolei Jan Rokita w swoim artykule poświęconym Angeli Merkel i polityce prowadzonej przez Niemców tłumaczy swoisty fenomen pani kanclerz:

kluczem do zrozumienia źródeł dzisiejszej potęgi Angeli Merkel  jest fakt, że jej przywództwo stało  się ucieleśnieniem idei narodowej jedności Niemców

- czytamy we "wSieci".

W dodatku specjalnym do najnowszego numeru tygodnika „wSieci” o tym, w jaki sposób tradycyjne wartości stawiają opór teorii gender. Profesor Aleksander Nalaskowski  w swoim artykule „Panoptikum i teatr” porównuje toczącą się obecnie batalię o gender z widowiskiem teatralnym.

Gender jest więc retoryką i modą propagującą fasadowość zwycięstwa nad naturą. Jest namową do intelektualnego transwestytyzmu, a także agresywnym żądaniem, aby wszyscy to zaakceptowali i obowiązkowo pokochali

– twierdzi profesor.

Cezary Kowalski demaskuje, jak istotę sportowej rywalizacji podczas igrzysk w Soczi przykrywają biznes, układy i polityka.

Soczi 2014 to bowiem pierwsza w historii zimowa olimpiada zaplanowana w miejscu, które pod względem klimatycznym i geopolitycznym zupełnie się do tego nie nadawało. A odbędzie się z powodu fanaberii jednego człowieka – Władimira Putina

– pisze autor.

A w Kulturze w Sieci – jak co tydzień – Adamski poleca – Adamski odradza, czyli co warto, a czego nie warto oglądać zdaniem reaktora naczelnego portalu wnas.pl. Na czytelników czekają także stałe rubryki Mazurka i Zalewskiego, braci – Michała i Pawła Korsunów, Leszka Długosza, Doroty Łosiewicz, Łukasza Warzechy, Wiktora Świetlika, Piotra Skwiecińskiego, Jerzego Jachowicza, Macieja Pawlickiego i Witolda Gadowskiego, a także Jana Pietrzaka, Katarzyny Łaniewskiej i Kamili Łapickiej, Krzysztofa Feusette’a, Ryszarda Makowskiego, Piotra Zaremby oraz Jana Polkowskiego.

W tym wydaniu także krzyżówka historyczna z hasłem i nagrodami. Nowy numer „wSieci” w sprzedaży od 13 stycznia br., także w formie e-wydania. Tygodnik „wSieci” jest też dostępny w nowych, wygodnych  formatach EPUB, MOBI i PDF, które idealnie dopasowują się do urządzeń takich jak telefony, tablety i czytniki e-booków. Szczegóły na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html

Polecamy!

wwr

 

 

 

 

---------------------------------------------------------------------------------------

---------------------------------------------------------------------------------------

Do nabycia wSklepiku.pl!

"Najważniejsze Postaci w Dziejach Kościoła Katolickiego"

Najważniejsze Postaci w Dziejach Kościoła Katolickiego

Dotychczasowy system zamieszczania komentarzy na portalu został wyłączony.

Przeczytaj więcej

Dziękujemy za wszystkie dotychczasowe komentarze i dyskusje.

Zapraszamy do komentowania artykułów w mediach społecznościowych.