Salon Dziennikarski Floriańska 3: Red. Grzybowska: "środowiska lewackie chcą zawłaszczyć papieża Franciszka w jednym celu - aby go zniszczyć"

PAP/ EPA
PAP/ EPA

Prawie cała audycja, między innymi z powodu obowiązującej ciszy wyborczej przed warszawskim referendum, jak i z powodu ważkości tematu - poświęcona była Kościołowi i jego sytuacji w kontekście nielicznych, ale mocno rozpropagowanych skandali pedofilskich.

Prowadzący audycję Michał Karnowski, publicysta tygodnika "wSieci" i portalu wPolityce.pl oraz jego goście: Krystyna Grzybowska - publicystka "Gazety Polskiej", Grzegorz Górny - publicysta tygodnika "wSieci", Piotr Zaremba - publicysta portalu wPolityce.pl i tygodnika "wSieci" oraz Radosław Molenda - dziennikarz tygodnika „Idziemy” zastanawiali się, czy zainteresowanie Kościołem wynika z troski mediów, czy przyświecają temu inne czynniki.

Zdaniem Krystyny Grzybowskiej Kościół nie pasuje do "ogólnie przyjętych zasad życia ludzi i współczesnego społeczeństwa".

Mniejszość, wciąż jeszcze mniejszość, atakuje Kościół, który jest spokojny, łagodny. Nie może atakować i to jest wykorzystywane

- tłumaczyła publicystka i dodała, że główny cel ataku na Kościół, to "wymóżdżanie ludzi".

Dochodzi do głosu sytuacja, w której coraz częściej słychać zdanie: „wszyscy księża to pedofile”.

Piotr Zaremba przypomniał ważną sprawę: zmasowany atak informacyjny nastąpił na zjawisko pedofilii w Kościele, które występuje bardzo marginalnie.Choć dodał, że reakcja na przypadki przestępcze w Kościele nie zawsze są wystarczające i zdarza się, że hierarchowie "liczą na przeczekanie", co zresztą nie dotyczy tylko kwestii pedofilów.

Jednak we współczesnym świecie tak się nie da działać

- powiedział publicysta.

Także Grzegorz Górny przypomniał, że pedofilia w Kościele to sprawa marginalna i zdał pytanie, dlaczego media, które tak krzyczą o dobru najmłodszych nie widzą problemu np. wykorzystywania dzieci przez środowiska homoseksualne.

Kościół w zasadzie jako jedyna instytucja opracował kompleksowe zasady zwalczania pedofilii w swoim środowisku. Kościół jako jedyny chce temu przeciwdziałać. Inne grupy nie kwapią się tego naśladować

- powiedział red. Górny i przypomniał, że molestowanie zdarza się np. w środowiskach sportowych, szkolnych itd.

Zdaniem Radosława Molendy z tygodnika "Idziemy":

Nawet jeden przypadek pedofilii w Kościele, to już jest duży problem. Jednak trzeba widzieć proporcje.

Red. Molenda dodał, że przekaz medialny nie jest skierowany do wrogów Kościoła, lecz do katolików. Ma za zadanie osłabić tę wspólnotę.

Michał Karnowski zwrócił uwagę, że nie należy popadać w paranoję, ale ze względu na seksualizację przekazu medialnego należy wprowadzić coś w rodzaju zasad "BHP", które będą chroniły dzieci, np. aby z ich grupą nie zostawiać jednego dorosłego, ale były z nią dwie osoby.

Krystyna Grzybowska w nawiązaniu do seksualizacji przekazu medialnego przypomniała skandaliczne "wybory małych miss" w Stanach Zjednoczonych, gdzie małe dziewczynki ich rodzice przebierają za modelki i wypuszczają na wybieg. Jej zdaniem wywołuje to nie tylko zgorszenie, ale i stanowi zachętę dla pedofilów.

Następnie rozgorzała dyskusja, gdy w pewnym momencie red. Karnowski postawił pytanie, czy jednak abp Józef Michalik nie poszedł jednak za daleko w swych słowach, za które potem przeprosił.

Goście zajęli się też tematem zaostrzenia kryteriów przyjmowania do seminariów, tak aby np. nie dostawali się do niego homoseksualiści. I tu padła teza, jak na te obostrzenia spojrzą z kolei liberalne media, dla których homoseksualizm jest pozytywnym wyróżnikiem.

Wśród tematów kościelnych nie mogło zabraknąć kwestii kierunku, w jakim zmierza pontyfikat papieża Franciszka i prób jego "ukradzenia" przez środowiska liberalne.

Red. Grzybowska:

Papież Franciszek pragnie Kościoła powszechnego. Zwraca się do prostaczków, zwraca się do wszystkich.

Przyznała, że słuchając kiedyś homilii nie wytrzymywała nerwowo tak ksiądz ją nieudolnie wygłaszał.

Piotr Zaremba uznał, że w mediach trwa akcja „ukraść Franciszka”:

Jak na komendę ukazują się teksty i materiały filmowe o postępowym papieżu rewolucjoniście.

Zdaniem red. Górnego dużo dobrego przyniesie reforma kurii rzymskiej - centrali katolicyzmu, zaś red. Molenda zwrócił uwagę, że papież odziera Kościół z bizantynizmu.

Według red. Grzybowskiej środowiska liberalne i media lewackie - owszem - chcą zawłaszczyć papieża Franciszka, ale tylko w jednym celu:

Chcą to zrobić, aby go potem zniszczyć.

Pod koniec audycji dyskutanci zajęli się też kwestią OFE i już bardzo krótko - porażką polskiej drużyny w piłce nożnej z Ukrainą przekreślającą nadzieje na Mundial.

Slaw

Całej audycji można wysłuchać tutaj.

 

 

------------------------------------------------------------------------

Warto kupić tę książkę!

"Bruzda"

Św. Josemaria Escriva

Bruzda to owoc doświadczenia duszpasterskiego św. Josemaríi Escrivy, założyciela i pierwszego prałata Opus Dei. W zamiarze autora miała ona pomóc czytelnikowi kształtować własne życie duchowe i uczyć modlitwy osobistej; przypominać, że wszyscy jesteśmy powołani do świętości. Wskazania w niej zawarte przez lata nie straciły nic ze swej aktualności i siły.

Bruzda

Autor

Wspólnie brońmy Polski i prawdy! www.wesprzyj.wpolityce.pl Wspólnie brońmy Polski i prawdy! www.wesprzyj.wpolityce.pl Wspólnie brońmy Polski i prawdy! www.wesprzyj.wpolityce.pl

Zapraszamy do komentowania artykułów w mediach społecznościowych