"Władzy raz zdobytej nie oddamy nigdy." Hasło towarzysza Wiesława doskonale oddaje referendalną politykę dezinformacyjną Hanny Gronkiewicz-Waltz

Czytaj więcej Subskrybuj 50% taniej
Sprawdź
PAP/Paweł Supernak
PAP/Paweł Supernak

Jak Ratusz warszawski radzi sobie z obowiązkiem umieszczenia na swojej stronie internetowej informacji o referendum? Bardzo prosto, ukrywa je! Są dostępne pod linkiem mało rzucającym się w oczy. Pokazujemy, jak ominąć ten podstęp.

Spełniają się słowa rzecznika Tuska - Pawła Grasia, który zapowiedział, że łatwo jego partia nie odda Warszawy:

Użyjemy wszystkiego i wszystkich instancji, aby referendum było nieudane

- powiedział Graś.

Graś nie zapowiedział jeszcze użycia czołgów, jednak wojnę informacyjną, a raczej dezinformacyjną jego partia zaczęła już dawno. Np. na stronie Urzędu Miasta, gdzie informacje na temat referendum zgodnie z prawem MUSZĄ się znaleźć. Hanna Gronkiewicz-Waltz i jej ludzie nie robią tu żadnej łaski. A jednak.

Wzrok na stronie głównej Urzędu Miasta przyciągają miłe dla oka informacje o remontach ulic, budowie drugiej linii metra, itd. Nie ma nic na niej o zbliżającym się referendum. Dlaczego?

Strona główna ma pewną pojemność, nie wszystkie informacje mogą być tam zamieszczone

– odpowiada Bartosz Milczarczyk, rzecznik prasowy ratusza, który został o to zapytany przez redakcję portalu internetowego tvnwarszawa.tvm24.pl. Jak wyjaśnił, informacje o referendum można znaleźć pod linkiem prowadzącym do Biuletynu Informacji Publicznej.

Niby więc wszystko jest w porządku. Jednak diabeł tkwi w szczegółach. BIP to podstrona mało uczęszczana przez przeciętnych gości na stronach portali urzędów państwowych czy samorządowych. Jest ona zwyczajnie nieatrakcyjna, gdyż zawiera konieczne informacje urzędowe. Jej aktualizację nakazuje prawo, a nie chęć ściągnięcia tu internautów.

A o to jak wygląda podróż do „studni informacyjnej” Ratusza, gdzie można dowiedzieć się o referendum.

Wchodzimy na stronę www.um.warszawa.pl. Następnie klikamy po prawej stronie w dziale Najpopularniejsze strony link "Biuletyn Informacji Publicznej". Następnie – znowu po prawej stronie – w dziale Menu przedmiotowe zauważymy link „Ogłoszenia i informacje”. Po wejściu do niego widzimy pośrodku rozwinięte menu Wszystkie Ogłoszenia i Informacje. Teraz wystarczy na samym dole tego menu kliknąć zakładkę „Pozostałe”. I oto naszym oczom ukazują się informacje na temat tego, jak możemy wziąć udział w referendum.

Prawda, że łatwe? Do zobaczenia zatem 13 października przy urnach referendalnych.

Slaw/ "tvnwarszawa.pl"

 

 

-------------------------------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------------------------------

Uwaga!

TYLKO U NAS, w sklepie wSklepiku.pl, możesz jeszcze nabyć cztery pierwsze numery miesięcznika "W Sieci Historii"!

nr.4/2013            nr.3/2013           nr.2/2013            nr.1/2013

Miesięcznik Sieci Historii (3/2013) - miesięcznik z filmem Urodziny młodego Warszawiaka + opaska powstańcza Sieci Historii (2/2013) - miesięcznik z filmem Kwatera Ł Sieci Historii (1/2013) - miesięcznik z filmem Generał Nil

Zapraszamy do komentowania artykułów w mediach społecznościowych