Kosztowna przewlekłość Gronkiewicz-Waltz: sąd wymierzył grzywny w 25 sprawach o bezczynność prezydent stolicy

fot. PAP/Tomasz Gzell
fot. PAP/Tomasz Gzell

W 2012 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie wymierzył prezydentowi Warszawy Hannie Gronkiewicz-Waltz (PO) kary grzywny w 25 sprawach o bezczynność lub przewlekłość, a w pierwszym półroczu 2013 r. - w 13 sprawach.

27 sierpnia zdominowana przez radnych PO Rada Dzielnicy Mokotów niemal jednogłośnie uznała za zasadną skargę na zdominowany przez nominatów PO Zarząd Dzielnicy, złożoną 10 lipca przez radnego Marcina Gugulskiego (PiS), bo – jak ustaliła Komisja Rewizyjna Rady – od grudnia 2010 r. do sierpnia 2013 r. Zarząd Dzielnicy aż 129 razy, czyli niemal w co szóstym przypadku, z naruszeniem terminu udzielał odpowiedzi interpelacje lub zapytania radnych (a było ich w tym czasie łącznie 776).

Odpowiedzi na interpelację udziela się na piśmie, w ciągu 21 dni od dnia jej złożenia

[§32 ust. 8 Statutu Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy]

Odpowiedzi na zapytanie członek Zarządu Dzielnicy … ustnie na tej samej sesji lub … pisemnie w ciągu 14 dni od dnia złożenia zapytania

[§32 ust. 11 Statutu Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy]

5 września warszawski radny Jarosław Krajewski (PiS) skierował do pani prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz (PO) interpelację nr 2093 w sprawie braku odpowiedzi na interpelacje: nr 1953 z 11 czerwca dotyczącą rekomendacji i uwag wynikających z analiz propozycji planistycznych zamówionych przez Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego, nr 1955 z 11 czerwca dotyczącą wydatkowania środków przez Centrum Komunikacji Społecznej i nr 2011 z 11 lipca dotyczącą przedstawienia planowanych przez Urząd Miasta działań w celu zmniejszenia liczby osób bezrobotnych.

18 września Wiceprzewodnicząca Rady m.st. Warszawy radna Olga Johann (PiS) skierowała do pani prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz (PO) interpelację nr 2125 w sprawie braku odpowiedzi na interpelację nr 2037 z 6 sierpnia dotyczącą działalności dyrektora Muzeum Historycznego m.st. Warszawy.

Odpowiedzi na interpelację udziela się na piśmie, w ciągu 21 dni od daty złożenia interpelacji

[§34 ust. 5 Statutu m.st. Warszawy]

A może powinienem zatytułować tę notkę: Bezczelna bezczynność HGW i jej urzędników?

CZYTAJ WIĘCEJ o urzędniczej obstrukcji: Sejm i rada nieme bez informacji: odpowiedź rządu na interpelacje posłów opozycji trwa nawet ponad 300 dni. Przykład idzie w dół

 

Dotychczasowy system zamieszczania komentarzy na portalu został wyłączony.

Przeczytaj więcej

Dziękujemy za wszystkie dotychczasowe komentarze i dyskusje.

Zapraszamy do komentowania artykułów w mediach społecznościowych.