„Puszcza” to film zakazany w PRL. Opowiada o walkach w Puszczy Kampinoskiej toczonych na przełomie setek lat. Trwa cykl pokazów filmów z filmoteki Objazdowego Kina Niezależnego

Od 23 sierpnia w warszawskiej Cafe Niespodzianka przy ulicy Marszałkowskiej trwa cykl pokazów filmów z filmoteki Objazdowego Kina Niezależnego. Objazdowe Kino Niezależne to inicjatywa, służąca rozpowszechnianiu filmów, które biorą udział w Ogólnopolskim Festiwalu Kina Niezależnego OKNO i udostępnianiu ich szerszej, niż festiwalowa, publiczności.

Festiwal od dwóch lat odbywa się z inicjatywy Kongresu Mediów Niezależnych.

30 sierpnia zapraszamy Państwa na pokaz specjalny, który zawdzięczamy naszym gospodarzom. Pokażemy Państwu film „Puszcza” w reż. Krzysztofa Wojciechowskiego. „Puszcza” to telewizyjny „półkownik” od 1972 roku. Jest to historia walk na terenie Puszczy Kampinoskiej od najdawniejszych czasów poprzez Powstanie Styczniowe (relacja starych mieszkańców, przekazujących opowieści ich dziadków)  do II wojny światowej. O walkach w 1939 roku opowiada generał Roman Abraham, o okresie okupacji i Powstania Warszawskiego – płk Józef Krzeczkowski ps. Szymon, dowódca grupy „Kampinos”.

Po filmie dyskusja z udziałem reżysera.

Patronat medialny objął portal wPolityce.pl

Dotychczasowy system zamieszczania komentarzy na portalu został wyłączony.

Przeczytaj więcej

Dziękujemy za wszystkie dotychczasowe komentarze i dyskusje.

Zapraszamy do komentowania artykułów w mediach społecznościowych.