"Pytasz mnie: „Co to jest PATRIOTYZM?”... /Wielu mędrków wciąż nad tym się trudzi...'"
opublikowano: 22 listopada, 21:35 | ostatnia zmiana: 22 listopada, 21:37
PATRIOTYZM Lech Makowiecki
Pytasz mnie: „Co to jest Patriotyzm?
Na co komu potrzebna Ojczyzna?...”
Roztapiamy się w tyglu Europy,
A ja tylko o ranach i bliznach...
Dziwisz się, po co ten cały bagaż:
Hymn... Sztandary... Historia... I wiersze...
Jak objaśnić to komuś, kto czasem
Czyta tylko instrukcję playstation?...
Wiem... Tak długo nie było tu wojen...
Jest internet, McDonalds i stringi...
Mądrych ludzi obrzuca się błotem...
Na przywódców ogłasza castingi...
Rządzą chłopcy w przykrótkich spodenkach,
Chleb drożeje, tanieją igrzyska...
Rozszczekała się w mediach nagonka;
Lepkie kłamstwo wylewa się z pysków...
Złodziej dzierży dziś klucze do banku...
Błazen mieni się dumnie Stańczykiem...
„Autorytet” wystawia na sprzedaż
Swe poparcie – za euro-srebrniki...
Mówisz mi: „To jest chyba normalne!
Cały świat przecież „jedzie po bandzie”...
Dla nas, wiesz... Liczy się tu i teraz...
Taki czas... Bawmy się w Eurolandzie!”
„Wolność mamy... Więc „róbta co chceta!”
Kto nie umie się bawić, niech spada!...”
Ja coś mówię o tańcu Chochoła,
Ty nie kumasz nic z tego, co gadam...
Masz licencjat, brak zasad i power.
Chamski Pi-aR , co daje wyjść z cienia ...
Nauczyli cię prawie wszystkiego,
Odebrali zaś zdolność myślenia...
„Miałeś, chamie, złoty róg, (...)
ostał ci się ino sznur...
A mury rosną, rosną, rosną...
I dosięgają prawie chmur...
A mury rosną... Niewidzialnie...
Otacza wszystko szklany mur...
Pytasz mnie: „Co to jest PATRIOTYZM?”...
Wielu mędrków wciąż nad tym się trudzi...
Patriotyzm na dziś - to mieć dzieci...
I wychować je... Na dobrych ludzi...
kategorie: Kultura
tagi: patriotyzm Polska
Komentarzy: 18
Piekny tekst. Pozdrawiam serdecznie
Songwriter to po naszemu WIESZCZ. No to europosel Wojciechowski czuje oddech na plecach. lol
piekne
Hurtem do HEhacza i Ochjakiegośtam: wasz poziom jak zwykle poniżej poziomu, a arsenał już się wyczerpał, pozostały tylko ślepaki, do tego z grubej rury. Panowie zmieńcie repertuar, bo jesteście prostacko nudni jak flaki z olejem. Jeden lepszy od drugiego. A może jeden, tylko cierpiący na rozdwojenie jaźni?
Slepaki? A to to niby co to jest? Te rymy czestochowskie: ojczyzna- bliznach, stringi- castingi, trudzi- ludzi.... Najfajniejsza jest jazda po bandzie w Eurolandzie. Nic tak nie plami jak atrament........ lol
Karolku, byłeś już z Bogusiem na spacerku?
mam obie. pozdrawiam!
bzdury piszesz
Boże! Daj,żebyśmy Wszyscy tak samo odczuwali przynależność do naszej OJCZYZNY i podejmowali mądre decyzje dla NIEJ i dla Nas samych. Piękny wiersz. Dziękuję!
Bardzo dziękuję
Panie Lechu dziękuję. Mądra, wrażliwa twórczość trafiająca do każdego serca chorego na Polskę. 30 lat temu poznawać świat uczył mnie Jacek Kaczmarski i Przemysław Gintrowski. Teraz Pan.
HEHE, Ochkarol -- czekam na wasze wypociny -- gwarantuję że nie umiecie pisać wierszem a czysty język polski to dla was Mount Everest.LOL
Fajnie, że Pan się tu pojawił. Pozdrawiam, ...jak zawsze!
Główne założenia kodu judaizmu, zawarte w pracy "The Culture of Critique”, streścił Krzysztof Kłopotowski i wyglądają mniej więcej tak: 1. Wpoić poczucie winy za kulturę przenikniętą antysemityzmem, która umożliwiła Holocaust. 2. Ośmieszać i zwalczać kościół katolicki jako najpotężniejszą instytucję chrześcijaństwa winną wpojenia masom antysemityzmu i wykluczania Żydów. 3. Całkowicie oczyścić z chrześcijaństwa przestrzeń publiczną. 4. Podważać spoistość społeczeństwa chrześcijańskiego przez szerzenie indywidualizmu i relatywizację wartości, gdyż tylko w takim społeczeństwie mniejszość żydowska czuje się bezpiecznie. 5. Propagować wielokulturowość i masową imigrację z powodu jak wyżej. 6. Kwestionować dumę narodową kraju gospodarza jako przejaw patologicznego nacjonalizmu, też z powodu jak wyżej. 7. Propagować swobodę obyczajową, zwłaszcza seksualną i podążanie za przyjemnościami, bo taki jest popyt mas, a można na tym skorzystać powiększając swą przewagę.
Piękne przesłanie może narodzić się tylko w sercu wolnego człowieka. Byłam w Pałacu Działyńskich w Poznaniu na koncercie 10.11.2011r. To było pełne wzruszenia spotkanie z patriotyzmem i pamięcią o naszej tragicznej drodze do wolności, przepełnione wdzięcznością i dumą z naszych Ojców i Dziadów. Serdecznie Pana pozdrawiam
dyżurni POlicjanci! idźcie sobie POczytać wysokich lotów POchwalne POematy noblistki o mordercy Stalinie!
Dziękuję za słowa uznania. To miłe i dobrze rokuje... Najbardziej podobają mi się wpisy panów: Hehe i Ochkarola... Musiało zaboleć, oj, musiało... :) I o to chodzi! Pozdrawiam!
Dziękuje za ten tekst i utwór! Znam i słucham od dłuższego czasu. Pozdrawiam Autora!
Nie przegap
- Sławomir Cenckiewicz: dwa świadectwa na temat pisowni „sowiecki” a nie „radziecki
- Przemówienie śp. prezydenta Kaczyńskiego z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. "Aby zwyciężała uczciwość, a nie cynizm i draństwo"
- Jarosław Kaczyński dla wPolityce.pl na 3 maja: "Front naprawy Rzeczypospolitej rośnie w siłę, i to widać gołym okiem"
- Na Jasnej Górze odsłonięto Epitafium Smoleńskie. "Zapisujemy te imiona w duchowej stolicy narodu polskiego ku ich wiecznej pamięci"
- Piotr Zaremba: Trzy racje i trzy pułapki bojkotu Ukrainy. W tej sprawie jestem jednak za Jarosławem Kaczyńskim
- Zuzanna Kurtyka dla Stefczyk.info po odsłonięciu epitafium smoleńskiego: "wyręczamy władzę w jej psim obowiązku"