Sonda

Publicystyka

Platforma Obywatelska - TAK dla JOW

Ewa Kopacz wygłosiła orędzie do narodu, gdzie zaapelowała o udział w Referendum. Zrobiła to w trosce o jak najwyższe poparcie społeczeństwa dla idei JOW oraz, co niezwykle istotne, w trosce o przekroczenie progu 50%, by referendum było ważne.

Jeśli USA nie zdecydują się na szeroko zakrojoną ofensywę lądową Państwo Islamskie może wygrać. Konsekwencje dla Europy będą dramatyczne

Niedaleko jej granic istnieć będzie Kalifat, a wraz z nim permanentne zagrożenie terrorystyczne. Fala uchodźców, z którą już teraz sobie nie radzi, jeszcze się zwiększy. Wszyscy, którym bycie podwładnym nowych Kalifów będzie nie w smak, wybiorą się w podróż do ziemi obiecanej.

Rocznica braku wyobraźni

Do akcji wkroczą Stany Zjednoczone i pewnie Rosja. Dopiero wtedy politycy europejscy tudzież uchodźcy muzułmańscy będą powtarzać „gdybyśmy wiedzieli, jak to się potoczy”. A przecież wystarczyłoby dziś trochę wyobraźni Piłsudskiego, póki nie jest za późno.

Wydarzenia

Studio TV

wSumie.pl

fot.Facebok/Bubba the Cat

Do szkoły i kot pójdzie

Koty słyną z łączenia ludzi. Zrównoważone i wyciszone doskonale radzą sobie w naszym świecie.

Najchętniej czytane

do góry

Redaktor Naczelny: Marzena Nykiel

Zespół: Łukasz Adamski, Alicja Czajkowska, Marcin Fijołek, Jacek Karnowski, Michał Karnowski, Jerzy Kubrak, Aleksander Majewski, Marta Milczarska, Agnieszka Ponikiewska, Bogusław Rąpała, Aleksandra Rybińska, Anna Sarzyńska, Sławomir Sieradzki, Ewelina Steczkowska, Marcin Wikło, Piotr Zaremba, Stanisław Żaryn.

Autorzy: Piotr Cywiński, Krzysztof Feusette, Grzegorz Kostrzewa-Zorbas, Krystyna Grzybowska, Jerzy Jachowicz, Stanisław Janecki, Grzegorz Górny, Dorota Łosiewicz, Maja Narbutt, Maciej Pawlicki, Andrzej Potocki, Marek Pyza, Wiktor Świetlik, Łukasz Warzecha.