wersja testowadzisiaj jest

Najważniejsze

Informacje dnia

Publicystyka

Ku pokrzepieniu serc i umysłów zatrutych sprzecznymi z naturą dezintegracyjnymi ideami! Siła Jana Pawła II brała się z głębi nauki Chrystusowej, pełnej miłości i prawdy

Pragnę oddać hołd miłości rolnika do ziemi, bo ta miłość zawsze stanowiła mocny filar, na którym opierała się narodowa tożsamość. W chwilach wielkich zagrożeń, w momentach najbardziej dramatycznych w dziejach narodu ta miłość i przywiązanie do ziemi okazywały się niezmiernie ważne w zmaganiu o przetrwanie.

Kostrzewa-Zorbas dla wPolityce: „W strategii wojskowej 4 razy 150 równa się czasem zero, a czasem dziesiątki tysięcy. Jednoczesne rozmieszczenie sił lądowych USA w Polsce, Litwie, Łotwie i Estonii przesuwa NATO na Wschód”

„Wysokie prawdopodobieństwo odstraszenia agresywnej Rosji wymagałoby czterech brygad po co najmniej 4000 żołnierzy każda, albo taktycznej broni jądrowej. Lecz przełom już nastąpił. Łatwiej zwiększać, niż wprowadzać obecność wojskową”.

Jana Pawła II dialog międzyreligijny i z ateistami. Papież pragnął partnerstwa w tym dialogu. Tylko partnerzy, którzy stają na tym samym gruncie szacunku, mogą dojść do prawdy

Postawa Jana Pawła II jest zaprzeczeniem ciasnego fundamentalizmu. Jego wielcy poprzednicy – zwłaszcza Jan XXIII i Paweł VI – oraz ojcowie Soboru Watykańskiego II otworzyli jednak Kościół katolicki na świat, podjęli dialog z innymi wyznaniami chrześcijańskimi i religiami niechrześcijańskimi, a także z ateistami.

7:27 do Smoleńska - wieczór autorski Marcina Wolskiego. Nowa książka Marcina Wolskiego to powieść sensacyjna inspirowana katastrofą smoleńską

Bohaterem "7.27 do Smoleńska" jest rosyjski inżynier lotniczy Igor Rykow, który dowiaduje się, że jego koledzy z pracy zginęli w niejasnych okolicznościach. Domyśla się, że uciszył ich ktoś, kto nie chce, by świat dowiedział się, iż podczas remontu polskiego rządowego samolotu doszło do sabotażu.

Putin zapędził stroniący od konfliktu Zachód w ślepy zaułek. Steinmeierzy i Obamy tego świata, z ich cynizmem i fasadowym pacyfizmem, są częścią politycznej kalkulacji Kremla

„Deeskalacja”, „dialog” i „negocjacje” to słowa, które działają na Zachód jak opium. Tymczasem na Ukrainie czas wymyka nam się z rąk. Im dłużej będziemy powściągliwi i brakować nam będzie pewności, tym łatwiej będzie drugiej stronie stworzyć fakty dokonane.

Marek Król: Polacy według Kiepskich. Synteza historyczna prof. Hołówki może zwalić z nóg. Germanizacja- zdaniem etyka- polegała na tym, że ludzie uczyli się rolnictwa

Prof. Hołówka popłynął, wyprowadzając z wypowiedzi Janowicza szokujące wnioski. A to, że jako Polacy jesteśmy infantylni, wpadamy w histerię, czy że tupiemy nogami, kiedy świat nie spełnia naszych oczekiwań. Zabrakło mi tylko naukowego wniosku, że nogi, którymi tupiemy mamy krzywe i często niedomyte.

Wydarzenia

wSumie.pl

Treści wPolityce.pl
Polityka, Gospodarka, Świat, Smoleńsk, Historia, Społeczeństwo, Kościół

Redaktor Naczelny: Marek Pyza

Z-ca Redaktora Naczelnego: Marzena Nykiel

Zespół: Marcin Fijołek, Jacek Karnowski, Michał Karnowski, Jerzy Kubrak, Dorota Łosiewicz, Anna Sarzyńska, Sławomir Sieradzki, Marcin Wikło, Piotr Zaremba, Stanisław Żaryn, Łukasz Żygadło.

Kontakt: redakcja@wpolityce.pl