Sonda

Publicystyka

Niemcy skutecznie utrwalają tezę, że Tragedia Górnośląska dotyczy tylko ich. Rachunek z Berlina za zużytą amunicję w Powstaniu Warszawskim w drodze?

Nowa wizja historii - zaczynająca się z początkiem 1945 roku - zamazuje zdarzenia pomiędzy wrześniem 1939 a styczniem 1945, więc coraz słabiej orientujące się w historii młodsze pokolenia mogą uznać, że był to okres, gdy szczęście, zgodę i bezpieczeństwo na Śląsku zapewniały karne oddziały SS i Hitler Jugend.

Francja nie radzi sobie z islamskim terroryzmem. Udało się uniknąć zamachu tylko dlatego, że jego niedoszły autor niechcący sam się postrzelił...

24-letni Sid Ahmed Ghlam, mimo iż był pod obserwacją służb specjalnych oraz utrzymywał kontakty z dżihadystami w Syrii, zdołał uzbierać pokaźny arsenał broni. I gdyby nie jego własna głupota, zginęłoby wielu francuskich katolików. Bo to oni znaleźli się na celowniku studenta z Algierii.

Wydarzenia

Sonda

wSumie.pl

Najchętniej czytane

do góry

Redaktor Naczelny: Marzena Nykiel

Zespół: Alicja Czajkowska, Marcin Fijołek, Jacek Karnowski, Michał Karnowski, Jerzy Kubrak, Aleksander Majewski, Agnieszka Ponikiewska, Bogusław Rąpała, Aleksandra Rybińska, Anna Sarzyńska, Sławomir Sieradzki, Marcin Wikło, Piotr Zaremba, Stanisław Żaryn, Łukasz Żygadło.

Autorzy: Łukasz Adamski, Piotr Cywiński, Krzysztof Feusette, Grzegorz Kostrzewa-Zorbas, Krystyna Grzybowska, Jerzy Jachowicz, Stanisław Janecki, Grzegorz Górny, Dorota Łosiewicz, Maja Narbutt, Maciej Pawlicki, Andrzej Potocki, Marek Pyza, Łukasz Warzecha.