Sonda

Publicystyka

Prof. Musiał w tygodniku "wSieci": Triumf niemieckiej propagandzie historycznej umożliwiają niektórzy polscy historycy

Skutek jest taki, że dziś źle odbierane jest na „salonach” wypominania Niemcom ich przeszłości. Dlatego m.in. stosuje się „wymiennik” – naziści. Za to w dobrym guście jest nazywania niemieckich obozów „polskimi”. Mieści się to już w kanonach poprawności politycznej na Zachodzie.

PO zakazała mówić o milionie głodujących dzieci. Dziś bojkotuje „500+” broniąc jedynaków. Ta histeria zaczyna irytować. WIDEO

"Ci sami politycy, którzy powinni ponieść odpowiedzialność za prowadzenie wieloletniej polityki antyrodzinnej, liczą na zbiorową amnezję i przebierają się za obrońców rodzin. Przed czym je bronią? Przed uruchomieniem najbardziej prorodzinnego programu, który może postawić na nogi miliony Polaków".

Ceny transferowe już na celowniku fiskusa

Jednym z priorytetów nowego ministra finansów Pawła Szałamachy jest ograniczenie stosowania cen transferowych, które ma doprowadzić do poważnego zmniejszenia wypływu nieopodatkowanych zysków z Polski z zagranicę.

Wydarzenia

Studio TV

wSumie.pl

fot. Andżelika Brzozowska-Przybek

Koty prawdziwymi królami Maroka

Być może ich sierść nie jest zbyt czysta i stan zdrowia daleko odbiega od europejskich standardów, to jednak wyglądają na szczęśliwe.

Dokumenty w niebezpieczeństwie

Im bardziej niespokojne czasy, tym większą rolę odgrywa jakość dokumentów, którymi posługujemy się na co dzień. Byle jak zrobione „papiery” łatwo podrobić.

Najchętniej czytane

do góry

Redaktor Naczelny: Marzena Nykiel

Zespół: Łukasz Adamski, Alicja Czajkowska, Marcin Fijołek, Jacek Karnowski, Michał Karnowski, Jerzy Kubrak, Aleksander Majewski, Marta Milczarska, Agnieszka Ponikiewska, Bogusław Rąpała, Aleksandra Rybińska, Anna Sarzyńska, Sławomir Sieradzki, Marcin Wikło, Piotr Zaremba, Stanisław Żaryn.

Autorzy: Piotr Cywiński, Krzysztof Feusette, Grzegorz Kostrzewa-Zorbas, Krystyna Grzybowska, Jerzy Jachowicz, Stanisław Janecki, Grzegorz Górny, Dorota Łosiewicz, Maja Narbutt, Maciej Pawlicki, Andrzej Potocki, Marek Pyza, Wiktor Świetlik, Łukasz Warzecha.

Używasz przestarzałej wersji przeglądarki Internet Explorer posiadającej ograniczoną funkcjonalność i luki bezpieczeństwa. Tracisz możliwość skorzystania z pełnych możliwości serwisu.

Zaktualizuj przeglądarkę lub skorzystaj z alternatywnej.