Sonda

Publicystyka

Czy wolno jeść na sali sejmowej? Lepiej posilić się kanapką, niż zachowywać się jak po spożyciu lub zażyciu

Na wszystkich prawie ławach poselskich, co każdy może zobaczyć, leżą często czekoladki, herbatniki, czasem kanapki, stoją filiżanki lub kubki i butelki z napojami. Niektórzy jedzą przyniesione przez siebie ciasto. Nikt demonstracyjnie nie je, ale podczas wielogodzinnych głosowań – niekiedy dyskretnie trzeba

Wydarzenia

Pictures/2014/12/19/Img_6982Ok.Jpg

Wywiad ze „słabym i schorowanym” Kiszczakiem. Cóż to za ustawka? Mamy uwierzyć, że ten stary, dobry człowiek zasługuje na święty spokój?

"Wiele teczek zniszczyłem. Kiedy po 1989 roku ktokolwiek zwrócił się do mnie w sprawie niszczenia akt, zawsze je niszczyłem. Każdego. (…) To nie były płotki. To byli ludzie poważni. Pisarze, wielcy aktorzy i politycy, ludzie kościoła. (…) Nie powiem, kto. Ale widzę ich w telewizji, często jak na mnie plują" - wyznaje były szef MSW.

wSumie.pl

Najchętniej czytane

do góry

Redaktor Naczelny: Marzena Nykiel

Zespół: Alicja Czajkowska, Marcin Fijołek, Jacek Karnowski, Michał Karnowski, Jerzy Kubrak, Dorota Łosiewicz, Aleksander Majewski, Agnieszka Ponikiewska, Marek Pyza, Bogusław Rąpała, Aleksandra Rybińska, Anna Sarzyńska, Sławomir Sieradzki, Marcin Wikło, Piotr Zaremba, Stanisław Żaryn, Łukasz Żygadło.

Autorzy: Krzysztof Feusette, Grzegorz Kostrzewa-Zorbas, Krystyna Grzybowska, Jerzy Jachowicz, Stanisław Janecki, Grzegorz Górny, Maja Narbutt, Maciej Pawlicki, Andrzej Potocki, Łukasz Warzecha.